Публікаційна етика

Збірник «Розвиток методів управління та господарювання на транспорті» виходить з того, що дотримання етичності публікацій є важливим аспектом редакційної роботи і процесу рецензування. Запобігання таким неналежним практикам, як обман, плагіат та інші подібні форми, є відповідальністю кожного автора, редактора, рецензента, видавця та інституції, що беруть участь у публікаційному процесі.

Журнал «Розвиток методів управління та господарювання на транспорті» послідовно дотримується видавничих стандартів публікації COPE Code of Conduct, затверджених COPE (Committee on Publication Ethics).

Матеріали рецензуються членами редакційної колегії видання та/або сторонніми незалежними експертами, виходячи з принципу об'єктивності і з позицій вищих міжнародних академічних стандартів якості, та редагуються.

Редакція залишає за собою право на стилістичну правку рукопису. З автором узгоджуються правки, які, на думку редакції, можуть змінити зміст тексту.

Редакційна колегія наукового видання залишає за собою право відхиляти статті, які не відповідають вимогам та тематиці збірника."

Висловлені у статтях думки та пропозиції не обов’язково збігаються з точкою зору редакційної колегії. Відповідальність за достовірність інформації у статтях, точність назв, статистичних даних, прізвищ та цитат несуть автори.

Редакція зберігає право на незначну літературну редакцію текстів та скорочення, зі збереженням авторського стилю.

Надані матеріали не повертаються та не можуть бути надруковані в інших наукових журналах.

У випадках виявлення плагіату відповідальність несуть автори наданих матеріалів.

Обов'язки Редакції та Редакційної колегії

Публікаційні рішення

Редактор приймає рішення про публікацію поданих робіт. Вона керується політикою журналу і ґрунтується на академічних цінностях та висновках рецензентів. Редактор чіпляється за сучасні положення про наклеп, порушення авторських прав та плагіат. Він має право здійснювати прийняття рішень за погодженням з рецензентами чи членами редакційної колегії.

Редактор не повинен використовувати неопубліковану інформацію у власних дослідженнях без написанної згоди автора. Редакція повинна приймати обґрунтовані відповідні заходи, коли були подані етичні скарги щодо поданого рукопису або опублікованого документа.

Редактор оцінює рукописи незалежно від попередніх заслуг, раси, етнічного походження, статі, релігії, громадянства, сексуальної орієнтації чи політичної філософії авторів.

Конфіденційність

Редакція та редакційна колегія не розголошують будь-яку інформацію про поданний рукопис (автор(и), тему, текст тощо) будь-кому, крім відповідного автора, (потенційних) рецензентів, та видавця, за необхідності.

Розкриття та конфлікт інтересів

Неопубліковані матеріали, розкриті в поданій роботі, не повинні використовуватися при будь-якому дослідженні редактора, рецензентів чи будь-якої іншої інформованої особи без письмової згоди авторів. Привілейована інформація або аргументи, отримані шляхом експертного огляду, повинні зберігатися конфіденційно та не використовуватися для отримання особистої або третьої сторони переваг. Редактор та будь-який член редакційної колегії повинні звільнитися від обов'язків розгляду рукописів у разі виникнення будь-яких конфліктів інтересів в результаті спільних, конкурентних або інших зв'язків або зв'язків з будь-яким з авторів, компаній/установ, що мають відношення до рукописів. Редактор повинен вимагати від усіх вкладників розкривати відповідні конкуруючі інтереси. У разі виявлення конкуруючих інтересів після публікації виправлення повинні бути опубліковані. Відмова або вираження занепокоєння можуть бути опубліковані, якщо це необхідно.

 

 

Обов'язки рецензентів

 

Внесок у редакційні рішення

Експертний огляд є обов'язковим кроком у прийнятті редакційних рішень та, якщо необхідно, у вдосконаленні статті через редакційні повідомлення з автором.

Ефективність

Рецензент звернувся до рецензенту, який відчуває дефіцит кваліфікації у дослідженні, описаному в рукописи, або знає про відсутність часу, що робить його перевірку неможливим у призначений час, повинен повідомити редактора та звільнити себе від процесу розгляду .

Конфіденційність

Будь-які рукописи та додаткові матеріали, отримані для розгляду, повинні розглядатися як конфіденційні документи. Їх не можна демонструвати та обговорювати з третіми сторонами, крім випадків, дозволених редактором.

Стандарти об'єктивності

Огляди повинні проводитися об'єктивно. Особиста критика автора не підходить. Судді повинні чітко висловити свої погляди з суперечливих аргументів.

Підтвердження джерел

Рецензенти повинні вказати відповідні опубліковані статті, про які автори не обговорювали / не цитували. Будь-яке твердження, що спостереження, висновок або пропозиція були раніше повідомлені, повинні бути підтверджені відповідним цитатом. Рецензент також повинен повідомити про будь-яку важливу подібність або співпадання між розглянутим рукописом та будь-яким іншим опублікованим документом.

Розкриття та конфлікт інтересів

Привілейована інформація або аргументи, отримані шляхом експертного огляду, повинні зберігатися конфіденційно та не використовуватися для отримання особистої або третьої сторони переваг. Рецензенти повинні звільнитися від обов'язку розгляду рукописів у разі виникнення будь-яких конфліктів інтересів, що виникають внаслідок спільних, конкурентних або інших зв'язків або зв'язків з будь-яким з авторів, компаній/установ, що мають відношення до рукописів.

Неправильна поведінка рецензентів

Редактори серйозно ставляться до поведінки рецензентів та досліджують будь-яке підтвердження порушення конфіденційності, недовіри конфлікту інтересів (як фінансового, так і нефінансового), неправильного використання конфіденційного матеріалу або затримки експертного огляду для отримання конкурентної переваги. Ствердження про серйозну неправомірну поведінку рецензента (наприклад, про плагіат) буде винесено на інституційний рівень.

 

Протидія плагіату

 

Редакція повідомляє авторів, що вони несуть повну персональну відповідальність за автентичність змісту статей. З метою уникнення некоректних запозичень або використання результатів дослідження третіх осіб просимо авторів дотримуватись етики наукового цитування. Детальніше на сторінці Протидія плагіату