Моніторинг вірогідності виникнення банкрутства як основа інноваційного розвитку підприємств портового господарства


Ключові слова: моніторинг, підприємства портового господарства, вірогідність виникнення банкрутства

Анотація

У статті розглядається моніторинг управління вірогідності виникнення банкрутства підприємств портового господарства. У ринкових умовах господарювання підприємства повинні бути впевнені в своїй надійності та економічній стабільності, в іншому випадку вони отримують ситуацію власної неплатоспроможності та мають ризик отримати статус банкрутства підприємства. У зв'язку з цим керівники підприємств, менеджери різних рівнів управління повинні проводити антикризову діагностику фінансового стану власного підприємства з метою уникнути можливого банкрутства, а при загрозі банкрутства вишукати можливості фінансового оздоровлення підприємства. 

Разом з тим вони повинні вміти вчасно визначити несприятливий фінансовий стан підприємств-контрагентів на основі результатів проведеного фінансового аналізу і при необхідності скористатися своїм правом в судовому порядку застосувати процедури банкрутства до боржника.

Будь-яке підприємство, а значить, і економіка країни може розвиватися в безкризисному просторі лише за умови застосування комплексу заходів: безпомилкової постановки діагнозу їх стану, правильно прописаного плану вирішення питань фінансового оздоровлення і ефективного лікування в стихії ризикового бізнесу.

Актуальність теми статті пов'язана з тим, що виявлення та обґрунтування причин виникнення банкрутства на підприємствах портової галузі грає важливу роль в їх функціонуванні, а значить і в подальшому розвитку економіки України в цілому.

Стратегічне управління має являти собою свідоме управління етапами життєвого циклу підприємства та створення сприятливих тенденцій подальшого розвитку підприємства.

Біографії авторів

N.V. Yarovа, Одеський національний морський університет

К.е.н., доцент, доцент кафедри «Економіка і фінанси»

O.V. Vorkunova, Одеський національний морський університет

К.е.н., доцент, доцент кафедри «Економіка і фінанси»


Переглядів анотації: 44
Завантажень PDF: 24
Опубліковано
2022-03-12

##plugins.generic.recommendByAuthor.heading##